Péče o tetování

Péče o tetování je nesporně tou nejdůležitější částí celého procesu… Je popsáno mnoho způsobů jak kvalitně tetování zahojit,avšak za dobu mého působení se mi jeví následující postup jako nejjednodušší a velmi uspokojivý. V den kdy odcházíte ze studia vám po tetování místo desinfikuji a následně se postarám,aby bylo zcela suché.Na cestu vám dám hojivý krém,který budete používat již od druhého dne a to ráno a večer. Vždy dbejte na čistotu rukou.

Naneste tenkou vrstvu krému…
Pece_pripravky

Lehce rozetřete a nechte vpít do kůže.
Ošetřené místo pokud možno nechte nezakryté,aby mohlo volně dýchat.
Pokud možno tetované místo šetřte před vodou.
Běžná hygiena večer
např.sprchou nevadí,ale neměli by jste nové tetování rozmáčet neboť by mohlo dojít k podhnisání. Místo po umytí osušte,vyčkejte zhruba půl hodiny a pak až nanášejte krém.Během týdne se na tetování tvoří stroupek, který chrání právě tvořící se novou kůži před vnějšími vlivy.Stroupek nestrhávejte a vyčkejte až sám začne odpadávat což by se mělo dít zhruba po sedmi až deseti dnech.
Jakmile je místo beze stroupku,vypotřebujte zbytek masti a nadále již můžete běžně omývat vodou jak tomu bylo před tetováním. Nadále pak místo hydratujte buďto krémem Nivea,Indulona apod.,nebo originálním krémem,který dostanete u nás.V prvních 14 dnech chraňte tetované místo před přímým ostrým sluncem,nadále má však slunce hojivé účinky,takže se mu nebraňte,ale buďte obezřetní a nespalte se.
Zhruba po čtyřech týdnech ode dne tetováže nás navštivte pro kontrolu zahojení a v případě,že se na některých místech-zvláště u větších vybarvených ploch-pigment neuchytí,po konzultaci s tatérem se provede o cca měsíc později korekce tetování.V základu pro hojení čerstvého tetování platí dvě pravidla— hojivý krém nanášejte v tenké vrstvě a tetování nerozmáčejte!!! MILIAN